Esett az import decemberben, nőtt a külkereskedelmi többlet
Az export egy hajszállal, az import viszont számottevően esett decemberben az egy évvel korábbihoz képest. 387 millió euró volt a külkereskedelmi többlet.
Az export egy hajszállal, az import viszont számottevően esett decemberben az egy évvel korábbihoz képest. 387 millió euró volt a külkereskedelmi többlet.
A júniusi érték kevesebb mint hetedére esett vissza a többlet. Az export és az import volumene csak kismértékben csökkent.
A külkereskedelmi mérleg márciusi többlete 288 millió euróval, 929 millió euróra nőtt az egy évvel korábbihoz képes a KSH szerint.
Közel harminc százalékkal csökkent az orosz külkereskedelmi forgalom az elmúlt két hónapban az előző évivel összevetve. Az orosz arany és devizatartalék értéke is csökken.
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) ma közli a külkereskedelmi termékforgalom január–augusztusi részletes adatait.
Júliusban mérsékelten bővült a külkereskedelmi termékforgalom: a kivitel volumene 5,6, a behozatalé 4,8 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden a részletes adatok alapján.
Az év első négy hónapjában a kivitel volumene 0,7 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakának szintjét, a behozatal volumene 0,2 százalékkal csökkent - jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Májusban élénkült a külkereskedelmi forgalom Kínában az áprilisi megtorpanás után: a vámhivatal vasárnap publikált adatai szerint a forgalom 14,1 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, az áprilisi 2,7 százalékos bővülés után.
Idén februárban a kivitel volumene 1,1, a behozatalé 1,4 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. A külkereskedelem alakulását leginkább a járműgyártáshoz kapcsolódó termékek exportjának növekedése és a híradástechnikai eszközök kivitelének jelentős csökkenése határozta meg - közölte a részletes adatokat a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön.
Januárban a kivitel volumene 5,8, a behozatalé 2,9 százalékkal volt több az egy évvel korábbinál, a külkereskedelmi mérleg aktívuma 419 millió eurót (129 milliárd forintot) tett ki - közölte a januári részletes külkereskedelmi adatokat kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Novemberben ismét nőtt a külkereskedelem volumene - közölte a KSH.
Az augusztusi élénkülés után tovább nőtt a külkereskedelmi termékforgalom, szeptemberben az év eddigi legmagasabb kiviteli értékét regisztrálták: az első becslés szerint az export értéke 2.024 milliárd forint, az importé 1.809 milliárd forint volt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán.
Augusztusban jelentősen megélénkült a külkereskedelmi forgalom az előző két havi stagnálás után: az export euróban 13,0 százalékkal, az import 13,1 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, míg volumenben 10,9, illetve 8,4 százalékos volt a növekedés - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal.
A magyar export és import héthavi mértéke is növekedett az előző év azonos időszakához képest. Az export és az import forintértéke is meghaladta a gazdasági világválság előtti, 2008. év azonos időszakit.
Az előzetes adatoknak megfelelően a magyar GDP a globális trendeket követve 1,5 százalékkal bővült, ami jelentős visszaesést jelent az előző negyedéves csúcsszinthez képest.
Az idén január–májusi időszakban a külkereskedelmi termékforgalom kivitelének volumene 16, a behozatalé 14 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. A külkereskedelmi mérleg aktívuma 883 milliárd forintot (3281 millió eurót) tett ki, 259 milliárd forinttal (967 millió euróval) többet, mint 2010 azonos időszakában.
A hazai hírek közül a Nemzetgazdasági Minisztérium júliusi államháztartási mérlegadatait és az MLBKT beszerzési menedzser indexeit, a nemzetközi kínálatból a kamatdöntések mellett a Markit és az ISM BMI-it, valamint az amerikai munkaerőpiaci jelentést emelhetjük ki.
Áprilisban tovább lassult az export és az import éves összevetésű növekedési üteme, és a havi külkereskedelmi többlet a február és márciusi egyenként 830 millió eurót meghaladó rekord szintről 479 millió euróra, az egy évvel korábbit mindössze 24 millió euróval meghaladó összegűre csökkent – derül ki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) csütörtökön közölt előzetes adataiból.
Februárban a kivitel értéke 6,650 milliárd eurót (1.805 milliárd forintot), a behozatalé 5,834 milliárd eurót (1.584 milliárd forintot) tett ki.
Az eurózóna 16 tagországának exportja 24 százalékkal csökkent februárban az egy évvel korábbi szinthez képest, és 99,2 milliárd eurót tett ki, az import pedig 21 százalékkal 101,2 milliárd dollárra csökkent - jelentette pénteken az Eurostat.